Coventry City ակումբը պաշտոնապես համաձայնության է եկել Manchester City-ի հետ 18-ամյա պաշտպան Stephen Mfuni-ի վարձակալության հարցում: Այս գործարքը նախատեսված է մինչև ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտը:
Երիտասարդ ֆուտբոլիստը նախկինում հասցրել է նշել իր նորամուտը Manchester City-ի հիմնական թիմում՝ մասնակցելով Exeter City-ի դեմ FA Cup-ի խաղին: Անցած մրցաշրջանում նա վարձավճարով հանդես էր գալիս նաև Watford-ում, որտեղ անցկացրել է ութ հանդիպում:
Mfuni-ն դարձավ գլխավոր մարզիչ Frank Lampard-ի 11-րդ ձեռքբերումը այն բանից հետո, երբ թիմը բարձրացավ Premier League: Նորեկը նշել է, որ հիանալի զգացողություններ ունի այս հնարավորության համար և պատրաստ է օգնել թիմին:
Coventry-ն ներկայումս զբաղեցնում է 18-րդ տեղը Premier League-ում՝ պարտվելով մրցաշրջանի առաջին երկու խաղերում Arsenal-ին և Hull City-ին: Թիմը հաջորդ հանդիպումը կանցկացնի սեպտեմբերի 5-ին:

Ковентри арендовал Мфуни у Манчестер Сити
Ковентри Сити оформил арендное соглашение с Манчестер Сити по поводу перехода 18-летнего защитника Стивена Мфуни. Футболист, способный сыграть как в центре обороны, так и на левом фланге, проведет в клубе весь сезон.
Ранее молодой игрок дебютировал за основную команду Манчестер Сити в матче Кубка Англии против Эксетер Сити. В прошлом сезоне он также выступал на правах аренды за Уотфорд, проведя в Чемпионшипе восемь матчей.
Мфуни стал 11-м приобретением главного тренера Фрэнка Лэмпарда после выхода команды в Премьер-лигу. По словам футболиста, он счастлив присоединиться к новому коллективу и готов проявить свои лучшие качества.
После поражений от Арсенала и Халл Сити в стартовых турах Ковентри занимает 18-е место в турнирной таблице. Свой следующий матч команда проведет на выезде 5 сентября.