Arsenal-ի մրցաշարային իրավիճակը և Everton-ի խաղի փոփոխությունը
Everton-ը ստիպված եղավ փոխել Wolves-ի դեմ խաղի ամսաթիվը հանդիպումից ընդամենը ինը օր առաջ: Սկզբում որոշված էր, որ հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 9-ին:
Այս փոփոխությունը պայմանավորված էր նրանով, որ ՈՒԵՖԱ-ն նշանակել էր Liverpool-ի և Atletico Madrid-ի խաղը նույն օրը Անֆիլդում: Մերսիսայդի ոստիկանությունը թույլ չի տալիս, որ երկու ակումբներն էլ խաղան տանը միևնույն գիշերը:
EFL-ը դիմել էր ՈՒԵՖԱ-ին խաղի օրը փոխելու խնդրանքով, սակայն մերժում էր ստացել, քանի որ եվրոպական հանդիպումներն առաջնահերթություն ունեն: Արդյունքում հանդիպումը տեղափոխվեց սեպտեմբերի 16:
Այս իրավիճակն իր հերթին հանգեցրեց այլ հանդիպումների փոփոխությունների նաև Չեմպիոնշիպում և EFL Cup-ում: Կազմակերպությունը հայցել է երկրպագուների ներողամտությունը ստեղծված անհարմարությունների համար:

Everton вынужден перенести матч Кубка английской лиги
Клуб Everton оказался вынужден перенести свой матч третьего раунда Кубка английской лиги против Wolves всего за девять дней до его начала. Изначально игра была запланирована на 9 сентября.
Первоначальная дата утверждалась во избежание пересечения с домашним матчем Liverpool, однако УЕФА назначил игру Liverpool против Atletico Madrid на тот же вечер. Полиция Мерсисайда запрещает обоим клубам играть дома в один день.
Лига EFL обратилась в УЕФА с просьбой изменить дату европейского матча, но получила отказ, так как игры еврокубков имеют приоритет. В результате встреча между Everton и Wolves была перенесена на 16 сентября.
Данные изменения привели к сдвигу в расписании других матчей, включая игру Wolves в Чемпионшипе. Руководство EFL принесло извинения за столь короткие сроки уведомления.