Arsenal-ի պաշտպան Մարլի Salmon-ը իր 17-ամյակին ստորագրեց իր առաջին պրոֆեսիոնալ պայմանագիրը: Նա առաջին թիմի կազմում նորամուտը նշել էր դեկտեմբերին Չեմպիոնների լիգայի խաղում՝ ընդդեմ Club Brugge-ի, որից հետո առաջին հիմնական կազմում խաղացել էր Մենսֆիլդի դեմ Անգլիայի գավաթի խաղարկությունում:
2019 թվականին ակումբի ակադեմիա միանալիս Salmon-ը հարձակվող էր, սակայն հետագայում տեղափոխվել է պաշտպանություն՝ հիմնականում հանդես գալով որպես կենտրոնական պաշտպան: Մեծահասակների մակարդակում նա խաղում է նաև աջ եզրային պաշտպանի դիրքում՝ հարմարվելով խաղի ֆիզիկական պահանջներին:
Պայմանագիրը ստորագրելուց հետո ֆուտբոլիստը նշել է, որ սա շատ նշանակալից պահ է իր և իր ընտանիքի համար: Նա ընդգծել է, որ այս հաջողության հետևում կա մեծ աշխատանք, վերելքներ ու վայրէջքներ, ինչպես նաև մեծ ջանքեր՝ ներդրված իր ընտանիքի կողմից:
Salmon-ը այն վեց երիտասարդ խաղացողներից մեկն էր, ովքեր իրենց նորամուտը նշեցին Arsenal-ի գլխավոր թիմում Premier League-ի տիտղոսակիր մրցաշրջանում: Նա նշել է, որ երկար մրցաշրջանում կայուն մակարդակ պահպանելու համար պահանջվում է հսկայական աշխատանք և շատ մանրուքներ:

Защитник Arsenal Марли Salmon заключил свой первый профессиональный контракт в день своего 17-летия. Свой дебют за основную команду он совершил в декабрьском матче Лиги чемпионов против Club Brugge, после чего впервые вышел в стартовом составе в победном матче Кубка Англии против Mansfield.
Присоединившись к академии Arsenal в 2019 году в качестве нападающего, Salmon со временем переквалифицировался в защитника. Главным образом он играет на позиции центрального защитника, хотя на взрослом уровне также выступает на правом фланге обороны, адаптируясь к физическим требованиям игры.
После подписания соглашения футболист отметил, что это собыние очень много для него значит. По его словам, за этим стоит упорный труд, взлеты и падения, а также огромный вклад и усилия со стороны его семьи, для которой этот успех также является наградой.
Salmon стал одним из шести молодых игроков, дебютировавших за основную команду Arsenal в сезоне, когда клуб завоевал титул Premier League. Рассуждая о длинном сезоне, он подчеркнул, что сохранение стабильного уровня на протяжении долгого времени требует огромных усилий и внимания к деталям.