Manchester City-ն պայմանագիր է ստորագրել բրազիլական Palmeiras ակումբի վինգեր Allan Elias-ի հետ: Գործարքի ընդհանուր արժեքը կազմում է մինչև 34.2 միլիոն ֆունտ ստեռլինգ, որից 32 միլիոնը կվճարվի միանվագ, իսկ 2.2 միլիոնը նախատեսված է որպես հավելավճարներ:
Ֆուտբոլիստը կնքել է հնգամյա պայմանագիր: Նա փոխարինելու է իր հայրենակից Savio-ին, ով անցյալ շաբաթ տեղափոխվել էր Tottenham Hotspur 75 միլիոն ֆունտ ստեռլինգի դիմաց:
22-ամյա խաղացողը, ով 2025 թվականին ճանաչվել էր բրազիլական բարձրագույն խմբի լավագույն նորեկ, Palmeiras-ի կազմում անցկացրած 96 խաղում դարձել է 9 գոլի և 12 գոլային փոխանցման հեղինակ:
Allan-ը նշել է, որ Manchester City-ին միանալն իր կյանքի ամենահպարտ պահն է: Այս ամառ ակումբն արդեն ծախսել է ավելի քան 230 միլիոն ֆունտ ստեռլինգ՝ միաժամանակ վաճառելով խաղացողների ավելի քան 286 միլիոն ֆունտ ստեռլինգի դիմաց:

Manchester City заключил контракт с вингером Allan Elias из бразильского клуба Palmeiras. Сделка оценивается в 34.2 миллиона фунтов стерлингов, включая 32 миллиона гарантированных выплат и 2.2 миллиона в виде бонусов.
Игрок подписал пятилетнее соглашение и призван заменить своего соотечественника Savio, перешедшего на прошлой неделе в Tottenham Hotspur за 75 миллионов фунтов. В 2025 году Allan был признан лучшим игроком-открытием в высшем дивизионе Бразилии.
Новичок отметил, что переход в английский клуб является для него моментом величайшей гордости. По словам футболиста, беседы с руководством клуба окончательно убедили его в правильности выбора.
Этот трансфер стал частью масштабной летней кампании Manchester City, в ходе которой клуб потратил более 230 миллионов фунтов стерлингов и выручил более 286 миллионов от продажи игроков, включая переход Rodri в Barcelona.