Cardiff City-ի գլխավոր մարզչի պաշտոնը զբաղեցնող Brian Barry-Murphy-ն հայտարարել է, որ ակումբը պատրաստվում է նոր համալրում կատարել մինչև EFL Cup-ի երկրորդ շրջանակի խաղը Norwich City-ի դեմ, որը տեղի կունենա երեքշաբթի օրը՝ ժամը 19:00-ին:
Ակումբը ստիպված էր հանդես գալ առանց մաքուր կենտրոնական պաշտպանի Derby County-ի հետ 2-2 հաշվով ավարտված խաղում, քանի որ Gabriel Osho-ն, Dylan Lawlor-ը, Calum Chambers-ը և Will Fish-ը վնասվածքներ ունեն:
Այս իրավիճակում եզրային պաշտպաններ Perry Ng-ն և Joel Bagan-ը ստիպված են եղել խաղալ կենտրոնում: Barry-Murphy-ն նշել է, որ թիմը աշխատում է տրանսֆերների ուղղությամբ և փորձում է խուսափել գումարների անիմաստ վատնումից:
Այս մրցաշրջանում Cardiff-ը կատարել է միայն երկու մշտական տրանսֆեր՝ ձեռք բերելով դարպասապահ Nathan Trott-ին և հարձակվող Jack Moylan-ին, ինչպես նաև վարձավճարով վերադարձրել պաշտպան Calum Scanlon-ին Liverpool-ից:

Барри-Мерфи ожидает скорого подписания новичка в Cardiff
Главный тренер Cardiff City Брайан Барри-Мерфи заявил, что клуб планирует подписать нового футболиста еще до матча второго раунда Кубка EFL против Norwich City, который состоится во вторник.
Команда вышла на поле против Derby County без единого номинального центрального защитника из-за травм Габриэля Ошо, Дилана Лолора, Калума Чамберса и Уилла Фиша, сыграв вничью 2-2.
В результате крайним защитникам Перри Нгу и Джоэлу Багану пришлось играть в центре обороны. Барри-Мерфи отметил, что клуб тщательно работает на трансферном рынке, чтобы укреплять состав без лишних трат.
В текущем сезоне Cardiff заключил полноценные контракты лишь с вратарем Натаном Троттом и нападающим Джеком Мойланом, а также вернул из аренды из Liverpool защитника Калума Скэнлона.