Ալեքսանդր Իսակը խփեց իր 58-րդ Պրեմիեր լիգայի գոլը Nottingham Forest-ի դեմ խաղում, որն ավարտվեց 2-2 հաշվով: Նա մնում է լիգայի ամենաթանկ ֆուտբոլիստը՝ հաշվի առնելով նրա անցյալ ամառվա տրանսֆերը Newcastle-ից:
Անցած մրցաշրջանը վնասվածքների պատճառով անհաջող էր 26-ամյա հարձակվողի համար, քանի որ նա խփեց ընդամենը երեք գոլ: Նոր մարզիչ Անդոնի Իրոլայի գլխավոր խնդիրն է գտնել Իսակին ճիշտ օգտագործելու ուղին, քանի որ թիմը դեռ չի հարմարվել նրա հետ խաղալուն:
Նախկին դարպասապահ Ջո Հարտի խոսքով՝ լիվերպուլյան թիմում դեռևս չկա այն վստահությունը, որը կար Newcastle-ում, ինչի հետևանքով Իսակը հաճախ մեկուսացված է մնում խաղադաշտում:
Չնայած առաջին խաղակեսի դժվարություններին՝ ընդմիջումից հետո Իսակը գոլի հեղինակ դարձավ՝ օգտվելով Կոդի Գակպոյի փոխանցումից: Նախկին ավագ Սթիվեն Ջերարդը այս գոլը մեծ նշանակություն տվեց հարձակվողի ինքնավստահության համար:
Իրոլան այժմ լուրջ երկընտրանքի առջև է կանգնած՝ կամ կառուցել թիմի խաղը Իսակր շուրջ, կամ փնտրել այլ լուծումներ: Կլուբի ներսում հավատում են նրա երկարաժամկետ ներուժին, հատկապես երբ Հուգո Էկիտիկեն վնասվածք ունի:

Александр Исак забил свой 58-й гол в Премьер-лиге в матче против Nottingham Forest, который завершился со счетом 2-2. Он остается самым дорогим игроком в истории турнира после перехода из Newcastle прошлым летом.
Прошлый сезон был омрачен травмами, и швед забил всего три мяча в чемпионате. Под руководством нового тренера Андони Ираолы Ливерпуль сыграл вничью оба стартовых матча, несмотря на большое владение мячом.
Эксперт Джо Харт отметил, что Ливерпуль еще не научился играть с Исаком, так как между партнерами пока нет той уверенности и сыграженности, которая была у него в Newcastle, из-за чего форвард порой выглядит изолированным.
Несмотря на трудности в первой половине игры против Forest, после перерыва Исак замкнул передачу Коди Гակпо и сравнял счет. Бывший капитан Стивен Джеррард назвал этот гол очень важным для уверенности нападающего.
Теперь Ираоле предстоит сделать выбор: строить ли игру команды вокруг Исака или искать иные решения. Учитывая травму Уго Экитике, клуб рассчитывает на результативность шведского нападающего.