Arsenal-ը մնում է Julian Alvarez-ի միակ հնարավոր ելքը
Julian Alvarez-ը հարցականի տակ է դրել իր ապագան Atletico Madrid-ում: Արգենտինացի հարձակվողը բաց է թողել երկու անընդմեջ մարզում՝ պատճառաբանելով հիվանդություն, այն բանից հետո, երբ ակումբը մասնավոր զրույցում տեղեկացրել է նրան, որ չի բանակցելու Barcelona-ի հետ:
Իսպանական ակումբը նաև հրապարակային հայտարարություններ է տարածել՝ շեշտելով, որ 26-ամյա խաղացողը չի տեղափոխվի կատալոնական ակումբ: Այնուամենայնիվ, Atletico-ն պատրաստ է վաճառել նրան Arsenal-ին և արդեն ուղղակի բանակցություններ է վարել Անգլիայի չեմպիոնների հետ:
Atletico-ի տնօրեն Mateu Alemany-ն անցյալ շաբաթ Լոնդոնում հանդիպել է Arsenal-ի ներկայացուցիչների հետ՝ հայտնելով, որ հարձակվողի դիմաց պահանջելու են 150 միլիոն եվրո: Անգլիական ակումբի գլխավոր մարզիչ Mikel Arteta-ն ցանկանում է ձեռք բերել խաղացողին, սակայն նրա նախընտրությունը Barcelona-ն է:
Այնուամենայնիվ, Atletico-ի և Arsenal-ի միջև բանակցությունները դրական են անցել: Եթե Alvarez-ը համաձայնի միանալ Arsenal-ին, ապա գործարքը կարող է արագ կերպով իրականություն դառնալ:

Arsenal остается единственным реальным вариантом для Alvarez на фоне пропущенных тренировок
Julian Alvarez пропустил два дня тренировок Atletico Madrid, сославшись на болезнь, после того как руководство клуба уведомило его об отказе вести переговоры с Barcelona. Мадридский клуб также выпустил официальные заявления, подчеркнув, что переход футболиста в каталонский клуб исключен.
Несмотря на желание 26-летнего форварда присоединиться к Barcelona, Atletico открыт к его продаже в Arsenal. Испанский клуб уже провел прямые переговоры с представителями действующего чемпиона Англии.
Директор Atletico Mateu Alemany на прошлой неделе провел встречу в Лондоне с представителями Arsenal, оценив игрока в 150 миллионов евро. Главный тренер лондонцев Mikel Arteta отчаянно пытается подписать нападающего в этом месяце.
Клубные переговоры между Atletico и Arsenal оцениваются как позитивные. Если Alvarez согласится на переход в лондонский клуб, сделка может быть оформлена в сжатые сроки.